احادیث در باب احتکار

6045

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله:

جز خيانتكاران، احتكار نمی‏كنند.

امام علی علیه السلام:

ـ در فرمان زمامدارى مصر به مالك اشتر ـ نوشت:… با اين همه، بدان كه بسيارى از تاجران در داد و ستد بيش از اندازه سختگيرند و بخل ورزى ناپسندى دارند و به منظور سود بيشتر كالا را احتكار می‏كنند و به دلخواه نرخ گران می‏بندند و اين كار براى توده مردم زيانبار و براى حكمرانان عيب و ننگ است. بنابراين، از احتكار جلوگيرى كن؛ زيرا كه رسول خدا صلی الله علیه و آله از آن منع فرموده است.

امام علی علیه السلام:

هر احتكارى كه به مردم زيان رساند و نرخ‌ها را بالا برد خير و بركتى ندارد.

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله:

محتكر، ملعون (به دور از رحمت خدا) است.

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله:

كسى كه در بازار ما دست به احتكار زند به منزله كسى است كه كتاب خدا را انكار كند.

پیامبر خدا صلی الله علیه و آله:

...برای مشاهده متن کامل و ترجمه به همراه فایل صوتی اپلیکیشن رهایی را دانلود نمایید...

لینک دانلود اپلیکیشن رهایی

اپلیکیشین رهایی با طراحی ساده و در عین حال زیبا، به شما کمک می کند همیشه و همه جا به آرشیو کامل متن، ترجمه و صوت دعاها، زیارت ها، ذکرها، سوره ها، احادیث، مناجات های مشهور و پر کاربرد دسترسی داشته باشید.

ویژگی های اپلیکیشن رهایی

کلمات جستجو شده برای این مطلب: احادیث درباره احتکار، حديث احتكار السلع، حديث احتكار العلم، حديث احتكار، حدیث درباره احتکار، حدیث درمورد احتکار، حدیث برای احتکار، حدیث راجع به احتکار، حدیث از احتکار، حدیث پیامبر درباره احتکار، حديث عن احتكار العلم، حديث احتكار الطعام، حديث شريف عن احتكار السلع، حديث عن احتكار السلع، حدیث امام علی درباره احتکار، حديث در مورد احتكار، حدیث پیامبر در مورد احتکار، حدیث پیامبر در مورد احتکار گندم